W Święto Podwyższenia Krzyża Św., na polecenie papieża Franciszka, odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz mieszkańców Ziemi Świętej.

Metropolita katowicki zaprosił do rodzinnego pielgrzymowania do Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Jutro bowiem (12.09) przypada jej uroczystość. Arcybiskup przypomniał, że pielgrzymki mężczyzn w maju i kobiet w sierpniu nie odbyły się w tradycyjnej formie. Zaprosił też, szczególnie mieszkańców ziemi rybnickiej, na uroczystość w sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie.

Apelując w „Rozmowie poranka” Radia eM do udziału w Mszach Św. w poniedziałek, w Święto Podwyższenia Krzyża Św., metropolita jednocześnie przypomniał, że tego dnia, na polecenie papieża Franciszka, odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz mieszkańców Ziemi Świętej.

Abp Wiktor Skworc przypomniał, że w komunikacie z ostatniego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski biskupi zauważyli niepokojące przypadki profanowania symboli religijnych. Metropolita zaapelował do wiernych, aby w odpowiedzi na takie akty zaopiekowali się krzyżami przy drogach, na cmentarzach i innych miejscach publicznych. A także by wyeksponowali krzyże w swoich domach.